Psycholog Brno

Co můžete očekávat od psychoterapie

Zájemce o mé služby nejčastěji zajímá, jak psychoterapie konkrétně probíhá:

Nejdříve si telefonicky či e-mailem domluvíme termín úvodního setkání. Vždy se snažím vyhovět Vašim časovým možnostem. Po telefonu mi nemusíte sdělovat žádné podrobnosti, vše je od začátku do konce diskrétní.

Poradna se nachází v budově, kde sídlí kanceláře a úřady zcela jiného zaměření, což nejspíše ocení ti, kteří si nepřejí, aby okolí vědělo, že navštěvují psychoterapeuta.

Přicházíte-li načas, u mě nečekáte, respektuji smluvený čas.

Při prvním setkání se zajímám o Vaše přání a očekávání, zjišťuji, jak Vám můžu pomoci a domlouváme se na podobě další spolupráce a na jejích cílech.

Délka spolupráce a četnost setkání je značně individuální, záleží na klientovi a jeho rozhodnutí. Výjimečně se děje, že klientovi postačuje jen jedno setkání s terapeutem.

Jiří Salvet

Službu, kterou nabízím, stavím na těchto základních a v praxi osvědčených atributech:

Profesionální přístup – jsem frekventantem akreditovaného psychoterapeutického výcviku, pravidelně se účastním odborných akcí, sám vzdělávám ostatní v technikách komunikace, absolvuji průběžnou supervizi.

Respekt a vstřícnost – samozřejmostí je respektující, nehodnotící přístup. Po celou dobu spolupráce zůstává tato naprosto diskrétní.

Spolupráce – nevyhýbám se žádným tématům či problémům, které klient přinese. Mám zkušenosti s bohatým spektrem potíží, mezi něž patří i tak specifická témata jako jsou závislosti či domácí násilí. V případě potřeby a přání klienta jsem ochoten zprostředkovat i jiné navazující poradenství.

 

Občas dostávám otázku, jak poznám, že je terapie úspěšná. Základním kritériem úspěšnosti je pro mě míra užitečnosti, jak ji vidí klient – jen on může rozhodnout o tom, že spolupráce vede žádaným směrem.

Těm z vás, kteří se chtějí více dozvědět o mých teoretických východiscích, nabízím odkaz, který srozumitelně, byť trochu zjednodušeně pojednává o systemickém a narativním přístupu: http://www.gaudia.cz/o-nas/teoreticka-vychodiska. Systemický přístup, ze kterého vycházím, je zaměřen na rozvíjení toho, co funguje, silných stránek klientů a hledání efektivních řešení problémů.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení